Oktáva na výletě aneb konečně v Praze

Po dlouhých sedmi letech se i naše třída dočkala kýženého výletu do matičky Prahy! A tak, plni očekávání, kávy a s notným počtem zavazadel, jsme se ve středu 21. září 2016 (podotýkám v brzkých hodinách) sešli na ostravském nádraží, kde jsme nastoupili do žluté konkurence Českých drah. Vyjedení téměř celého vlaku nám trvalo přibližně 3 a půl hodiny, než jsme dorazili do cílové stanice, hlavního nádraží pražského.

Náš program byl náročný. Jak fyzicky, tak psychicky. Během tří dnů jsme postupně navštívili několik míst spojených s druhou světovou válkou, kde na nás dýchla ponurá atmosféra oné doby – památník Heydrichiády, Židovské muzeum, Lidice. Brr, při vzpomínce na krvavé skvrny a díry po kulkách v kryptě kostela Cyrila a Metoděje, či na umrlé výrazy dětského sousoší v Lidicích stále dostáváme piloerekci. Ale nebojte se, dostali jsme se i na veselejší místa, ku příkladu na exkurzi Národním divadlem, Petřín, Pražský hrad, Vyšehrad, Karlštejn a silně abstraktní stříkání Křižíkovy fontány. Rovněž jsme se kulturně vzdělali pražskou scénou, ať už fenomenálním zpracováním Shakespearovy Zkrocenky (čti Zkrocení zlé ženy), či Strakonickým dudákem, jehož zpracování bylo lehce alternativní, leč výkony herců (zvláště Igora Orozoviče <3) byly skvělé.

Ale nebudu to příliš natahovat. Praha nás bavila a rozhodně o nás ještě uslyší! A abych nezapomněla, je třeba vyzdvihnout výkon dvou hlavních aktérů – naší milované třídní Evičky Tedové a neméně oblíbeného Marka Zágory, kteří nám celou dobu vycházeli vstříc a vzorně se o nás starali. Díky!

Za oktávu Anna Keprdová

OLYMPUS DIGITAL CAMERA