Přírodovědné workshopy pro žáky základních škol v rámci projektu NatTech

Ve dnech 7. a 8. 4. 2014 proběhly na naší škole pro žáky orlovských základních škol workshopy pořádané v rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji (NatTech MSK). Žáci si vyzkoušeli práci se systémem PASCO, který umožňuje měření různých fyzikálních veličin přímo v průběhu experimentu, sestavovali elektrické obvody a následně výsledky experimentů vyhodnocovali. Jednotlivá stanoviště vedli pedagogové naší školy a studenti gymnázia, kteří již mají s měřicí technikou své zkušenosti.

Tematické zaměření pro první den bylo „elektřina v běžném životě“ a pro druhý den obecnější „fyzika v běžném životě“. Pro žáky jsme připravili několik stanovišť, na kterých se mohli seznámit s jevy a měřením veličin, s nimiž se na svých školách ve výuce setkávají buď pouze teoreticky, nebo si ověřili teoretické poznatky nabyté ve výuce.

V rámci stejného projektu se dne 10. 4. uskutečnil workshop s biologicko-chemickým zaměřením. Žáci osmých tříd ZŠ z Petřvaldu si mohli při plnění zadaných úkolů vyzkoušet práci s mikroskopy či s binokulární lupou. A v chemické laboratoři pak sami podle návodu provedli sadu několika pokusů z oblasti obecné a anorganické chemie.

Podle reakcí žáků a doprovázejících pedagogů uskutečněné workshopy splnily svůj cíl.

Mgr. Ladislav Šeda a Mgr. Milan Koch

Fotogalerie z workshopů ke zhlédnutí

Workshop_NatTech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *