Přišlo jaro a s ním i ATLETICKÁ SEZÓNA

Tu jsme zahájili v úterý 2. 5. 2017 ve Sportovním areálu v Orlové, kde se konal již tradiční Běh osvobození. Za chladného počasí se na asi dvoukilometrovou trať vydaly nejprve štafetové týmy mladších studentek a studentů, které měly závod rozdělen na čtyři úseky. Po nich běželi starší studenti v kategorii jednotlivců. A jak jsme dopadli?

1. místo v kategorii žen získala Magdaléna Gencová – septima
1. místo v kategorii mužů získal Ondřej Kyjonka – septima
2. místo v kategorii starších dívek získal tým kvarty ve složení Hana Gabzdylová, Dominika Hoťková, Bára Rulíšková, Krystyna Šotková
3. místo v kategorii mladších dívek získal tým primy ve složení Tereza Dvořáková, Karolína Klotková, Kateřina Ključiková, Klára Stanieková

Hned ve středu 3. 5. se studenti nižších ročníků gymnázia vydali změřit síly s ostatními školami z Orlové a okolí na atletické hřiště do Rychvaldu, kde proběhlo městské kolo Poháru rozhlasu. Úspěšnější byly dívky, které v kategorii starších (tercie + kvarta) zvítězily a v mladší kategorii (prima + sekunda) vybojovaly 3. místo. Oba týmy postoupily do okresního kola. Nehodnotily se však jen týmy, ale ji výkony jednotlivců. Tady jsou ty nejlepší:

3. místo v běhu na 600 m Alexandra Kvaková – sekunda

Za týden, ve středu 10. 5. 2017, jsme se vydaly do Havířova, soupeřit s ostatními školami v okresním kole Poháru rozhlasu. Bohužel tým starších dívek odjížděl oslaben o tři nemocné, takže úspěšnější byly tentokrát dívky mladší, které soutěž vyhrály a postoupily do krajského finále. A kdo byl nejlepší tentokrát?

1. místo ve skoku vysokém Karolína Klotková – prima
2. místo v běhu na 800 m Anna Machačová – kvarta
2. místo ve vrhu koulí Lucie Krenželoková – kvarta
3. místo v běhu na 800 m Hana Gabzdylová – kvarta
3. místo v běhu na 60 m Karolína Klotková – prima
3. místo v hodu míčkem Markéta Biernatová – sekunda

Počasí bylo příjemné, sluníčko nám celý den svítilo, a tak jsme si závody opravdu užily.

Všem děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších úspěchů!

A ještě prosba – držte dívkám palce ve čtvrtek 18. 5. 2017 v opavském finále!