Regionální interaktivní soutěž v německém jazyce

Dne 12. března 2014 proběhla na budově B Gymnázia a Obchodní akademie Orlová obnovená Interaktivní soutěž v německém jazyce, tentokrát na téma „To je pro mě Německo“. Sešli se zde zástupci různých středních škol z Orlové, Bohumína a Karviné. I přes nižší účast jsme zhlédli zajímavé prezentace nejen o hlavním městě Berlíně a nám blízkém Bavorsku, ale také velice poučné prezentace o německé hudbě, významných německých výrobcích aut a cukrovinek, světoznámé tenistce Steffi Graf a v neposlední řadě velice podnětnou prezentaci mapující zakořeněné německé stereotypy.

Čtyřčlenná porota složená z vyučujících německého jazyka a našeho vzácného hosta – Mgr. Milana Pišla, Ph.D. z katedry germanistiky Ostravské univerzity – měla nelehký úkol – vybrat z velice podařených prezentací ty nejlepší. Podmínkou této soutěže bylo vystoupit s PowerPoint prezentací na zadané téma. Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií I a II, přičemž v kategorii I mezi sebou soupeřili žáci prvního a druhého ročníku středních škol a v kategorii II pak byli zastoupeni žáci třetího ročníku.

Po dlouhém a velice těžkém rozhodování zvítězili v této soutěži následující studenti a jejich prezentace:

Kategorie I – 1. a 2. ročník SŠ Téma Škola Kategorie II – 3. ročník SŠ Téma Škola
Jan Krňávek Berlín GOA Orlová Jakub Gamrot, Markéta Huťková, Jan Kyjonka Německo očima Karviňáka GYM Karviná
Lucie Létalová Hudba v Německu GOA Orlová Dominika Bajtková Sladké pokušení z Německa GOA Orlová

 

Ocenění žáci získali od poroty cenné odměny a také ostatní účastníci soutěže byli odměněni za svou pečlivou přípravu knihou, kterou jim předal zástupce Mgr. Milan Pišl, Ph.D.

Ráda bych touto cestou poděkovala Nadačnímu fondu za finanční příspěvek, díky kterému jsme mohli připravit nejen občerstvení pro soutěžící, ale především koupit ceny, které si všichni žáci za svou prezentaci zasloužili.

Mgr. Blanka Sochová

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *