Regionální kolo Gymnasia Cantant

Po necelých dvou týdnech od úspěchu na mezinárodní soutěži v Gdaňsku se náš školní pěvecký sbor zúčastnil regionálního kola soutěže Gymnasia Cantant, které se už tradičně konalo pod záštitou našeho gymnázia.

Letos k nám do Orlové zavítalo šest skvělých sborů z různých koutů Moravskoslezského kraje, které si připravily pestrý repertoár, aby co nejlépe zaujaly porotu a vysloužily si tak postup do kola celostátního, které se bude konat ve dnech 22. – 24. dubna 2016 v Brně.

Po vyrovnaných soutěžních vystoupeních se porotci usnesli na konečných výsledcích a k naší sborové radosti jsme si svým výkonem vysloužili nejen pozvánku do Brna, ale také zlaté pásmo! Zlaté pásmo a rovněž postup do celostátního kola si z Orlové odvezl také pěvecký sbor Song ze Vsetína, stříbrným pásmem a postupem do Brna byly oceněny sbory Garrendo z Frenštátu pod Radhoštěm a Basové G z Valašského Meziříčí. V bronzovém pásmu se umístil sbor Brickies z Frýdku Místku.

Touto cestou moc děkuji celému organizačnímu týmu v čele s Mgr. Petrou Rašíkovou a Mgr. Janou Lukšovou za dobře odvedenou práci.

Kateřina Eichlerová, G6.A

GC_Region_1 GC_Region_2 GC_Region_5

GC_Region_4 GC_Region_3 GC_Region_6