Regionální kolo soutěže gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia cantant

V úterý 18. března 2014 se již potřetí v Orlové konalo regionální kolo celostátní soutěže gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia cantant. Do kulturního domu dorazily sbory z Ostravy, Vsetína, Valašského Meziříčí a Frenštátu pod Radhoštěm, a jelikož se jednalo o velkou akci, naše třída, stejně jako v loňském roce, zajišťovala vše nezbytné. Celou akci jsem sledoval z pozice diváka, a protože jsem na základní škole měl se sborem své zkušenosti, úspěšně jsem se celých sedm let našemu sboru vyhýbal. Jelikož jsem, jak je nejspíše jasné, mírně zaujatý a samozřejmě podporuji jen a pouze naši školu, nemohu tedy přesně říci, který výkon byl opravdu ten nejlepší. Co však s jistotou říct můžu, je fakt, že všechny zúčastněné sbory do soutěže daly maximum. Ať už z důvodu, že toužily po postupu do celostátního kola v Brně, nebo protože zkrátka nikdo nechtěl svůj sbor zahanbit. Potěšujícím faktem pak pro sboristy mohlo být, že postupu dosáhli všichni.

Nebyla by to však soutěž, aby zde nedošlo k menšímu vypětí. „Náš sbor nacvičoval na akustické zkoušce a najednou jedna ze sboristek z ničeho nic omdlela,“ komentoval nemilou situaci spolužák Ondra, fotograf a očitý svědek. Naštěstí se však nestalo nic závažného a slečna je v pořádku. Podobné starosti potkaly i jiný ze zúčastněných sborů, jedná se tedy o jasný důkaz, že soutěžící jsou v psychickém i fyzickém tlaku a zpívání na soutěži není žádná legrace. Nikdo však samozřejmě o takové důkazy nestojí.

Všechno tedy dopadlo skvěle, náš sbor postoupil a všichni mu přejeme hodně štěstí v Brně, organizace naší třídy byla taktéž bezchybná a můžeme se už jen těšit zase za rok…

Jakub Salamon, G7.A

Fotogalerie ze soutěže ke zhlédnutí

GC_region

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *