Naši studenti se zúčastnili německého workshopu na Ostravské univerzitě

Je středa 19. března 2014 a 13 našich studentů směřuje místo do školy na zastávky MHD a hurá směr Ostrava.Spolu s naší vyučující němčiny paní Kozubkovou míříme na katedru germanistiky Ostravské univerzity. Zde se nejprve zúčastníme workshopu – Nejen jak ti zobák narost – kde poznáváme, jaké rozdíly mohou být při čtení jmen jako Müller, Mieller, či Miller a podobných a zjišťujeme, že ona ta německá výslovnost není tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Po tréninku samohlásek se vrháme na výslovnost německého R, jehož výslovnost můžeme rozdělit na dva typy – vokální (ɐ), kdy R čteme skoro jako A a konsonantické (ʁ), které nám činilo mnohem větší problémy (zkuste si říct CH, a poté při stejné pozici jazyka z toho vytvořit R, není to vůbec jednoduché). Ale aby to nevyznělo, že jsme se tam trápili, naopak, užili jsme si s výslovností mnoho legrace!

Druhý bod našeho programu byl projekt Křížem-krážem Německem. Zde jsme s rodilým mluvčím řešili, které slavné německé osobnosti, sporty, filmy a další jsou známé u nás a naopak, co našeho je známo v Německu. Dozvěděli jsme se nové věci a zjistili jsme, jestli naše domněnky odpovídají skutečnosti. I přesto, že jsme měli celou přednášku v němčině, neměli jsme výrazné problémy porozumět tématu.

Z Ostravy si dovážíme nové zkušenosti a poznatky z němčiny a už se těšíme, že se podobné akce zúčastníme znovu!

Za zúčastněné Michaela Daňková, G3.D

Pozn.: Kdyby měl někdo zájem o studium němčiny v Ostravě, máme pro něj dobrou zprávu – dostanete se tam bez přijímaček. A navíc absolventi tohoto oboru nemají problém s uplatněním v zaměstnání. (Informace od pedagogů katedry)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *