Regionální soutěž z veřejné správy „KŘÍŽEM KRÁŽEM S PARAGRAFEM“

V úterý 26. 3. 2019 pořádala naše škola druhý ročník regionální soutěže „Křížem krážem s paragrafem“ pro studenty středních škol oboru Veřejnosprávní činnost – tentokrát s názvem Spokojený senior. Ve výběru tohoto tématu nás inspirovala problematika tzv. „stárnutí obyvatelstva“ a důsledků, které z ní mohou vyplývat. Studenti se mohli zamýšlet nad tím, jak může společnost a také oni, mladí lidé přispět k aktivnímu a spokojenému stáří svých rodičů a prarodičů. Obecně – jak je možné zpříjemnit a ulehčit život lidem v seniorském věku.

Soutěže se zúčastnilo 7 týmů z těchto škol: Gymnázium a Střední odborná škola Frýdek-Místek, Obchodní akademie a Vyšší odborná škola sociální Ostrava Mariánské-Hory, Třinecká obchodní akademie, Střední škola Havířov-Prostřední Suchá, Gymnázium a Obchodní akademie Orlová.

V první části studenti poměřovali své síly ve vědomostním testu. Pak před pětičlennou porotou představili svou prezentaci v PowerPointu na výše uvedené téma. Všechny týmy se na soutěž velice svědomitě připravily. Výsledky byly vyrovnané, a proto rozhodování poroty nebylo vůbec jednoduché. Nejvyšší počet bodů a první tři příčky nakonec obsadily tyto soutěžní týmy:

1. místo – Hopanová Tereza, Němcová Sára, Tranová Michaela, Lindovský Tomáš
– studenti z Obchodní akademie a Vyšší odborné školy sociální Ostrava Mariánské-Hory

2. místo – Bielanová Michaela, Fojtíková Zuzana, Pyszková Jana, Stepková Nikol
– studenti z Gymnázia a Střední odborné školy Frýdek-Místek

3. místo – Klichová Andrea, Majerková Eliška, Vojtková Anna, Ondrášik Vojtěch
– studenti z Gymnázia a Střední odborné školy Frýdek-Místek

Za PK odborných ekonom. předmětů Ing. Leona Šidová

Fotogalerie ke zhlédnutí