Šachisté poměřili své síly

Ve čtvrtek 27. 11. 2014 se na naší škole ve spolupráci s TJ Baník Havířov, oddíl šachu, konal již tradiční přebor školy v rapid šachu. Již 4. ročníku turnaje hraného na 7 kol se zúčastnilo 20 účastníků, kteří i přesto že šachy nehrají na mistrovské úrovni a hrají je jen pro zábavu, předvedli krásné partie.

Již od začátku turnaje bylo jasné i díky přihláškám, že turnaj bude spíše přeborem místního šachového oddílu (SK Slavia Orlová), neboť na turnaj přišli hráči reprezentující nás na loňském MČR školních družstev (obsadili zde 3. místo). Přesněji těmito hráči byli Novák Jiří (G4.D) a Kostka Vít (G2.D). Tito dva se tak prali o první místo a tím pádem o titul přeborníka školy. Po krásné partii však ani jeden nedotáhl do vítězného konce a tím pádem skončila remízou, a jelikož celým turnajem procházeli bez ztráty bodu, muselo o celkovém pořadí rozhodnout až pomocné hodnocení na základě ostatních partií a soupeřů.

Díky tomu se z vítězství radoval nejsilnější hráč na škole Jiří Novák (G4.D) s 6,5 body z celkových 7. Na druhém místě se umístil Vít Kostka (G2.D) rovněž se 6,5 body ze 7. Třetí místo obsadil další hráč z místního klubu a to Adam Fialka (G5.A).

V turnaji se hodnotila i amatérská kategorie, tvořená z nezávodních hráčů. Na 1. místě se v této kategorii umístil Jaroslav Najzar (T4.C) 4,5 b ze 7. Na 2. místě skončil Michal Tomala (T4.C) 4 ze 7 a 3. místo obsadil Pavel Martinek (T2.C) 4 body ze 7.

Závěrem bych chtěl poděkovat nejen účastníkům za krásnou atmosféru, ale i vedení školy, že umožnilo konání turnaje, a samozřejmě panu Funkovi, který celou akci vedl.