Série vánočních koncertů pro radost

Sérií vánočních koncertů v Orlové, Valašském Meziříčí a ve Vsetíně završil náš pěvecký sbor ARTEP svou činnost v roce 2019. V podání sborů Besharmonie Praha, Song Vsetín, Basové G Valašské Meziříčí a našeho sboru ARTEP zaznělo rockové oratorium Eversmiling Liberty, které sbory nastudovaly k výročí sametové revoluce a společně s orchestrem zazpívaly 17. listopadu před pražským Rudolfinem. Zpěváky čekal velmi náročný víkend, v pátek 13. 12. připravily sbory hned 2 koncerty pro naši školu a večerní koncert v evangelickém kostele v Orlové 1. V sobotu se sbory přesunuly do Valašského Meziříčí, kde je čekal koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie, a se stejným programem sbory vystoupily v neděli ve Vsetíně.

Připravit takto náročný projekt nebylo vůbec jednoduché, ale konečný výsledek stál za to. Říká se, že hudba sbližuje, a je to pravda. Sboristé se mezi sebou spřátelili a táhli za jeden provaz. Bylo vidět, že je hudba baví, že je těší zpívat pro lidi, a rozdávat tak radost sobě i posluchačům.

Děkujeme našim sboristům za náročnou práci v roce 2019 a přejeme, aby jim jejich energie a neutuchající sborový entuziasmus vydržely také v novém roce 2020.

Mgr. Jana Lukšová