Sportovně turistický kurz v Chorvatsku

Letošní třetí ročníky oborů Obchodní akademie, Ekonomické lyceum, Informační technologie a Veřejná správa stály před výběrem možnosti sportovně turistického kurzu v Mokřinkách či v Baško Polje. Nabídku vyjet pryč a to dokonce do Chorvatska, jsme měli poprvé, a tudíž jí většina neodolala a právě tohoto kurzu se zúčastnila. Nabalení jsme nastoupili do autobusu a natěšení se vydali na dalekou cestu.

I přes to, že nám počasí většinu dnů moc nepřálo, jsme si tento kurz užili a elánu nám nechybělo. Někteří odvážlivci i v dešti naskákali do moře a přesvědčovali ostatní, že je voda opravdu teplá. Téměř každé ráno jsme čekali na to, že se kolem desáté hodiny vyjasní a bude slibovaný slunečný den, ovšem to se nám splnilo asi jen třikrát.

My jsme ale rozmarům počasí nepodlehli a pilně se věnovali sportům. Všichni jsme si vyzkoušeli orientační běh se sportovními stanovištěmi, zahráli jsme si mimo jiné softball, volejbal, fotbal či basketbal. V rámci sportovně-vědomostní soutěže o Chorvatsku jsme se snažili najít příjemného člověka, který by nám odpověděl na otázky a neposlal nás pryč.

Program jsme měli zpestřený také procházkami do Bašky Vody, na Makarskou, po Omiši a cyklovýletem do Brely. Ovšem největšími zážitky pro nás byly rafting na řece Cetině, kde jsme měli možnost si do řeky skočit ze skály a večerní diskotéky v místním klubu „Viagra“. I když jsme se na závěr dozvěděli, že takové vichřice a průtrže mračen, jaké jsme měli právě my, v místě nebyly asi šest let, na tento turistický kurz jenom tak nezapomeneme a už vůbec ne na plno skvělých přátel, které jsme díky tomu více poznali.

Marta Koutná, L3.B

Fotogalerie z Chorvatska ke zhlédnutí

Chorvatsko_1 Chorvatsko_2 Chorvatsko_3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *