Sportovní kurz v Itálii

Poslední den v červnu 2019 sbalily třídy G7.A a G3.C své kufry se sportovním vybavením a v podvečer společně vyrazily na sportovní kurz do italského Caorle. Po náročné noční cestě jsme dorazili do cíle. Přivítalo nás horké slunečné ráno, ostatně jako všechny další dny. Ubytovali jsme se ve vybavených apartmánech a hned se vydali sportovat.

Každé ráno jsme zahájili rozcvičkou – hoši vyrazili na běžeckou trasu kolem pobřeží a holky šly cvičit aerobik. Po rozcvičce a snídani jsme vyrazili sportovat na nedaleká sportoviště. Na soutěže jsme byli předem rozděleni do čtyř barevných družstev, soutěžili tedy modří, bílí, černí a červení. Začali jsme softballem, pokračovali volejbalem a ten, kdo toho pořád neměl dost, si mohl zahrát tenis, nebo třeba basketbal.

Po dopoledních aktivitách jsme se vrátili na apartmány, každý si sám udělal oběd a následovala siesta. Tu většina trávila u bazénu, který byl součástí hotelového areálu. A soutěžili jsme i v bazénu. Každé družstvo mělo za úkol nacvičit synchronizované vystoupení ve vodě. Po pár dnech nacvičování jsme vystoupili před odbornou porotou, která všechna vystoupení bodově ohodnotila. Po odpolední siestě jsme opět vyrazili na sportoviště. Sporty jsme průběžně střídali tak, abychom na nic nezapomněli – fotbal, basketbal, volejbal, softball, beachfotbal, tenis apod. Po odpoledním sportování šli dobrovolníci k moři, k hotelovému bazénu, nebo třeba na kolečkové brusle.

Jeden jsme taky navštívili nedaleké Benátky. Rozdělili jsme se do několika skupin a v těch jsme se snažili poznat, co nejvíc nám čas rozchodu dovolil. S paní delegátkou jsme viděli známý most Rialto a neuniklo nám ani nejznámější náměstí Benátek – San Marco.

V Caorle jsme si půjčili kola – toho jsme využili a každé z družstev se jeden den podívalo do centra města. Kromě krásného panoramatu pobřeží, úzkých uliček a barevných domů jsme poznali i místní zmrzlinu a samozřejmě pizzu.

Den před odjezdem ještě proběhlo vyhlášení výsledků soutěže družstev, tu vyhrál tým červených, shrnutí kurzu, předání závěrečných informací k odjezdu a další den jsme v podvečer vyrazili zase zpět do Orlové.

Shodli jsme se, že se kurz velmi povedl, nebylo mu co vytknout a všichni bychom jeli znovu. Za to samozřejmě vděčíme přípravě učitelského sboru, bez kterého by tento kurz neproběhl. Děkujeme za organizaci a přípravu panu Šelongovi, panu Krpcovi, paní Buzkové a paní Zrubkové, stejně tak jako panu zdravotníkovi, který se o nás v průběhu kurzu staral.

Gracias!

Za zúčastněné Radim Urban, G7.A

Fotogalerie ke zhlédnutí