Valentýnské bruslení

Asi všichni ví, co a kdy je svátek sv. Valentýna. Svátek, kdy si zamilovaní vyjadřují lásku levnými bonboniérami s palmovým tukem (Merciiiii, za to, že jsi!), chemicky nahnanými květinami a medvídky ušitými malými dětmi v Číně. A protože je velmi pravděpodobné, že se tato škála dárečků z lásky nevyhnula ani našim studentům, bylo potřeba spálit všechny ty čokolády, které do sebe nacpali (zvláště dívky).

Jak jinak než pohybem? Ověřit si, že vaše láska dokáže balancovat i na (nepříliš tenkém) ledě, a že dokážete vybruslit z každé situace bez ztrát. Proto i letos, pár dní po Valentýnu, jsme navlékli bundy, svetry, čepice, vytáhli zaprášené brusle a zavítali na orlovský led. Měli jsme šanci spatřit trochu „vyšší bruslařskou“ v podání našich studentek, pár sportovních disciplín, u nichž se nejen ukázaly bruslařské, ale i kognitivní schopnosti. Přes počáteční převahu družstev gymnázia se nakonec první místo podařilo vybojovat zástupcům obchodní akademie. Pak došlo na již zmíněné veřejné bruslení, které opět kombinovalo jak sportovní, tak plánovací schopnosti. Ujet jedno kolečko bez kontaktu s jiným člověkem téměř nemožné!

Přestože přichystaný program měl v pár místech skulinky, které vznikly nejspíše vlivem teploty, vcelku se dá říct, že to byla akce zdařilá.

Za maturanty Anna Keprdová, G8.A

Fotogalerie ke zhlédnutí

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA