Valentýnské bruslení

Stejně jako každý rok, tak i letos se konal 14. února svátek svatého Valentýna. Jak je již tradicí, na Gymnáziu a Obchodní akademii v Orlové probíhala nejedna zajímavá akce.

První akcí bylo rozdávání zamilovaných dopisů, takzvaných „valentýnek“. Ty mohli studenti vhazovat ve vestibulu obou budov do krabic tomu určených. Přáníček se sešlo opravdu hodně a naši amorci měli co dělat, aby vše stihli rozdat adresátům. A protože je Valentýn svátkem pohody a lásky, nebylo by to vedení školy, aby nějak neupravilo plán výuky. Škola si pro své studenty připravila velmi záživný program, jenž byl uskutečněn na ledové ploše orlovského zimního stadionu.

Program začal vynikajícím krasobruslařským vystoupením mladého amatérského krasobruslařského páru z gymnázia. Posléze se hvězdami kluziště stali učitelé. Kromě komického vystoupení, které mělo parodovat právě krasobruslení, si pro studenty připravili zábavnou soutěž, ve které se mělo rozhodnout, která z nově spojených škol je vlastně lepší. Průběh soutěže byl velmi vyrovnaný, ale nakonec díky disciplíně zvané „striptýz“, ve které se dělala šňůra přes kluziště z oblečení soutěžících (nutno podotknout, že tato disciplína se studentům zjevně líbila nejvíce a důvody jsou zřejmě všem jasné, vyhrál právě tým gymnázia. O maličký kousek tedy vyhrálo gymnázium a převzalo tak vítěznou cenu – ovocný dort od zastupitelů města.

A protože je školní rok 2013/14 prvním rokem, kdy jsou školy gymnázium a obchodní akademie spojeny, potřebovali jsme vybrat nějaké zajímavé téma na letošní majáles. Ten se nese v duchu 60. let, tedy v době hippies. Jak všeobecně je známo, hippies značili soudržnost, lásku a pochopení a my bychom byli velmi rádi, kdyby se tyto vlastnosti staly vlastními i mezi studenty nově spojených škol Gymnázia a Obchodní akademie v Orlové. Po vyhlášení zahájení majálesu vstoupili na led letošní maturanti oděni do tematických kostýmů květinových dětí a zpívali spolu písně z 60. let. Letošní svatý Valentýn se tak celkově velmi povedl a osobně si myslím, že zůstane v paměti mnoha studentů, které maturita teprve za nějaký „ten pátek“ čeká.

Na televizní záznam se můžete podívat na tomto odkazu:

http://www.polar.cz/archiv/video/orlovsky-expres-18-02-2014-16-35

Adam Kováč T4.C

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *