VI. ročník celostátní soutěže pěveckých sborů Opava cantat

Ve dnech 13.–16. 11. 2014 se náš pěvecký sbor již tradičně zúčastnil soutěže středoškolských pěveckých sborů Opava cantat. Na šestý ročník této celostátní přehlídky se letos na jaře probojovalo v postupových krajských kolech celkem 15 sborů, z čehož je jasné, že konkurence byla obrovská.

V rámci festivalu jsme měli možnost zúčastnit se workshopů a nacvičit skladbu Gloria našeho velkého skladatele Antonína Dvořáka, zazpívat si v místním OC Breda, nebo poznávat okolí Mendelova gymnázia, kde jsme byli po čas festivalu ubytovaní. Každý si přišel na své, program byl zkrátka velmi pestrý.

Páteční večer byl vyplněn vystoupením opavského a pražského sboru. Volný čas jsme věnovali také pilnému zkoušení. Protože jsme letos soutěžili v I. kategorii, museli jsme sobotního dopoledne předvést povinnou skladbu. Večer jsme na závěrečném koncertě nervózně čekali na verdikt poroty. Za svůj výkon jsme obdrželi stříbrné pásmo. Domů jsme se vraceli sice smutní, že jsme se neumístili v pásmu zlatém, ale rádi, že se můžeme účastnit i dalšího ročníku.

Na příští Opavu se těšíme už teď a věříme, že s pomocí naší paní sbormistryně Petry Rašíkové se nám podaří dobýt stupeň vítězů.

Soutěžní vystoupení našeho sboru je přístupné ke zhlédnutí na adrese:

http://www.youtube.com/watch?v=CD3vPc25va4

Anna Hvolková, G8.A

Opava_cantat_1 Opava_cantat_2

Opava_cantat_3 Opava_cantat_4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *