Vítězství atletek v okresním kole soutěže „Pohár rozhlasu“

Dne 4. 5. 2016 se za základní škole v Rychvaldu uskutečnilo městské kolo atletické soutěže „Pohár rozhlasu“. Přijeli jsme s velkým očekáváním, jak dívčí družstvo, tak i tým kluků. Sice jsme se obávali konkurence, ale nebyla zdaleka tak velká, jak jsme si mysleli.

Počasí nám od začátku dne nepřálo a na konci soutěže se i rozpršelo, takže jsme ani poslední disciplínu, štafety, neabsolvovali. Zato jsme ale překvapili výjimečnými výkony našich sportovních hvězd, jako je například Kyky Šotková, Anička Machačová, Betty Witová, Barča Rulíšková, Verča Zamišková, Viki Doubková, Terka Adamčíková, Vendy Míčková a Danča Kočvarová.

Ani tým chlapců nezklamal. Zúčastnili se 4 žáci kvarty (Pavel Kempný, Pavel Norek, Ondra Hevessy a Honza Vidlička), 5 žáků z tercie (Aleš Pekárek, Jirka Vašatko, Danek Klos, Vojta Huráč a Hanys Kolomazník) a odnesli si celkově krásné třetí místo.

Naše dívčí družstvo si vedlo velmi dobře. Získaly jsme spoustu medailí, celkově vyhrály první místo a postoupily do okresního kola, které se uskutečnilo 11. 5. 2016 v Havířově.

Tentokrát nám počasí náramně vyšlo. Byla zde mnohem větší konkurence. Účastnily se i atletické školy, například M. Kudeříkové. S krásnými 4889 body jsme obsadily 1. místo, čímž postupujeme do krajského kola v Opavě.

Tímto chci poděkovat za celý tým paní profesorce Lence Chlopčíkové, že nám věnovala spoustu času na přípravu a na krajském kole určitě nezklameme.