Vodácká exkurze na Vltavě

Dne 1. 9. 2020 jsme se s naší třídou sbalili a v 13:00 hodin se vydali od školy autobusem na 4 hodiny dlouhou cestu na náš vodácký kurz. První zastávkou bylo Brno, kde jsme společně naložili pádla, vesty a lodě a pokračovali jsme dál.

První noc jsme strávili v kempu ve Zlaté Koruně. Noc byla pro některé dlouhá a pod stanem náročná. Po probuzení a snězení naší první snídaně jsme autobusem pokračovali dál proti proudu a začali vybalovat lodě a vodácké vybavení v kempu ve Vyšším Brodu. Vyslechli jsme si základy chování na lodi a jak loď ovládat a vydali se na vodu.

Po prvním dnu hodně z nás bylo unavených a všichni jsme se těšili až půjdeme spát. Další ráno jsme se vydali na prohlídku hradu Rožmberk a poté pokračovali na lodích až do dalšího kempu vzdáleného necelé 2 kilometry od města Český Krumlov. Večer jsme si prošli centrum města, dokoupili zásoby jídla a odpočívali jsme u táboráku.

Poslední dvě noci jsme strávili v našem první kempu ve Zlaté Koruně a společně jsme zdolali poslední jezy a peřeje Vltavy. Vrátili jsme se v neděli 6. 9. 2020 a nadšeně se přivítali s rodiči u autobusu. Exkurzi jsme si všichni moc užili a doufáme, že podobných společných akcí zažijeme ještě hodně.

Za G7.A Adéla Brunclíková, Magdaléna Puchová

Fotogalerie ke zhlédnutí