Water and Jobs aneb Voda jako povolání

U příležitosti Světového dne vody 2016 vyhlásilo Ministerstvo zemědělství výtvarnou soutěž pro žáky základních a středních škol Voda jako povolání. Jedná se již o 10. ročník soutěže, která se snaží dětem přiblížit vodu a práci ve vodním hospodářství. Tématem letošního roku se stalo heslo „Water and Jobs“, které pro účely soutěže bylo zjednodušeno na „Voda jako povolání“.

Úkolem bylo vymyslet originální stolní hru na téma letošní soutěže. Žáci museli sestavit podrobná pravidla hry, připravit a výtvarně zpracovat herní plán a vše, co je k hraní potřebné. Do soutěže se zapojilo 200 škol z celé České republiky, asi 400 mladých tvůrců, kteří poslali dohromady 170 her. Soutěžní porota z nich vybrala 24 nejlepších, kteří postupují do širšího finále.

Na naší škole se do této soutěže zapojili žáci třídy G2.A a do soutěže byly zaslány hry pěti týmů, z nichž tým Karolíny Bialońové, Melisy Floare Zetochové a Ivety Bojdové obstál v početné konkurenci a jeho hra Kapka, vlnka, žbluňk byla vybrána mezi 24 nejlepších.

Děvčatům blahopřejeme a přejeme jim úspěch i v celostátním kole.

Mgr. Eva Jeřábková