Celostátní soutěž pěveckých sborů Zahrada písní v Praze

V posledních týdnech si náš pěvecký sbor ARTEP intenzivně připravoval soutěžní repertoár, protože nás čeká opravdu hektický sborový duben.

První soutěží, která nás tento měsíc čekala, byla celostátní soutěž pěveckých sborů Zahrada písní v Praze. A tak jsme v pátek 5. dubna vyrazili na vyčerpávající šestihodinovou cestu až do samého srdce české metropole. Po ubytování jsme se rozhodli pro uklidňující procházku centrem města, nevyjímaje Staroměstské náměstí, Karlův most, Pražský hrad a v neposlední řadě Václavské náměstí, kde jsme volné chvilky trávili především nakupováním.

Sobota pro nás byla dnem D – od rána jsme pilně zkoušeli, nejprve na „našem“ hostelu a po krátké pauze na oběd jsme se přesunuli na akustické zkoušky do KC Zahrada, kde se konala samotná soutěž. Zde jsme doladili poslední detaily našeho vystoupení. Repertoár, který jsme zde předvedli, byl velice náročný a samozřejmě jsme se neubránili drobným chybkám. Ovšem jaké bylo naše překvapení, když jsme uslyšeli verdikt poroty. Domů jsme si odvezli ocenění ve zlatém pásmu a skvělý pocit z dobře odvedené práce.

Tímto bych také chtěla poděkovat Mgr. Petře Rašíkové a Mgr. Janě Lukšové za výbornou organizaci celé akce, pro všechny bylo odměnou navštívit naše hlavní město a prohlédnout si památky, ovšem ne vždy je lehké postarat se o tak velkou skupinu, jakou je náš sbor.

Pražská soutěž ovšem pro nás není poslední dubnovou výzvou – se stejnou skladbou repertoáru se pokusíme zazářit i na celostátní přehlídce gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia cantant, která se koná 19. – 21. dubna 2018 v Brně. Tak nám držte palce!

Kateřina Eichlerová, G8. A

ZahradaPisni4 ZahradaPisni3

ZahradaPisni2 ZahradaPisni1