Edison 2019 – multikulturní projekt opět u nás ve škole

I v letošním září jsme přivítali stážisty z projektu EDISON, který připravuje studentská organizace AIESEC. V tomto roce nás navštívilo 6 studentů z různých zemí celého světa: Ioana z Rumunska, Iryna z Ukrajiny, Ezgi z Turecka, Ramita z Thajska, Oubaid z Tuniska a Sofiaan z Jordánska.

V hodinách angličtiny nás postupně seznamovali s památkami, tradicemi, přírodou, ale i s každodenním životem ve svých zemích. Byla to skvělá příležitost popovídat si anglicky a ověřit si znalosti v praxi. Dle vyjádření studentů i vyučujících byla tato skupina stážistů nejšikovnější ze všech, co nás navštívili.

Uprostřed týdne se stážisti společně se studenty, kteří je ubytovali, vydali na poznávací výlet do Štramberka, kde mimo jiné navštívili pekárnu „Štramberských uší“.

Ve čtvrtek vytvořili se studenty sekundy a kvarty informační tabule se zajímavostmi ze svých rodných zemí, které jsme zhlédli na závěrečném setkání v tělocvičně školy. Zde jsme měli také možnost ochutnat typické pokrmy, například ukrajinský boršč, tuniské pikantní omáčky nebo rumunský moučník.

Na závěr bychom rádi poděkovali všem, kteří poskytli stážistům ubytování a věnovali se jim ve svém volném čase.

Mgr. Michaela Golátová

Fotogalerie ke zhlédnutí