Flamenco en nuestra escuela – Flamenco u nás ve škole

V pondělí 3. 11. 2014 jsme se zúčastnili interaktivní přednášky o flamencu. Tento španělský tanec nám přiblížila sympatická studentka vysoké školy Aneta Suchomelová. Flamencu se věnuje již 9 let, nyní vede i vlastní kurzy www.flamencoostrava.cz.

Prezentace o flamencu byla nižším ročníkům přednesena česky, vyšším španělsky s občasným objasněním v češtině. Všichni jsme se naučili tleskat do rytmu flamenca. Zhlédli jsme typické šaty a nástroje. A nakonec nám slečna Aneta dokonce dva tance zatančila. Přednáška byla poutavá a přínosná. Doufáme, že se nám naskytne další možnost podobné přednášky.

Za studenty španělštiny Gabriela Ondiková, G4.D

Katka Vronková: „Beseda byla skvělá. Velmi zajímavá, už mám představu, jak vypadá tanec flamenco, oblečení tanečníků. Velmi se mi líbilo, jak nás slečna Aneta učila rytmus, jak tančila, umí to skvěle.” 

Kristýna Pechová: „Beseda byla poučná, bavila mě. Slečna Aneta byla podle mě velmi šikovná.”

Dominik Pospíšil: „Beseda se mi velice líbila, počínaje tancem přes informace, které jsme se dozvěděli o flamencu a Španělsku. Tanečnice byla velice pěkná a flamenco ovládala velice dobře. Nejvíce mě však zaujaly kastaněty a hra na ně.

Flamenco_1 Flamenco_2 Flamenco_3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *