Happy na divadelním představení katedry germanistiky FF OU

Ve dnech 18. 4. – 31. 5. 2018 se opět konají Česko-německé dny kultury Ostrava 2018. Festival nabízí prostor k setkávání s německou kulturou a přispívá k upevňování česko-německých vztahů. Kulturní dny nabízejí mj. promítání německojazyčných filmů, na své si přijdou jak fanoušci dokumentárního filmu, tak přátelé novějších německých a rakouských filmů. I divadlo je zastoupeno, např. představením „Happy“ podle hry Doris Dörrie, kterou si připravili studenti katedry germanistiky FF OU. Hra je o mladých lidech, o přátelství a lásce, ale také o závisti, žárlivosti a podvodu. Tři spřátelené páry se setkávají na společné večeři a uzavírají sázku, která však dopadne katastrofálně. Zbývá postavám vůbec ještě nějaká naděje?

Vybaveni pomocným slovníčkem s nejdůležitějšími pojmy z výše uvedené hry, na kterou speciálně pro nás vytvořili studenti germanistiky i pracovní list, usedli dne 11. 5. 2018 studenti NJ tříd G6.A, G7.A, G3.C do křesel v klubu Atlantik, kde se divadelní představení konalo.

Hra byla dynamická, plná emocí a všechny nás vtáhla velmi rychle do děje. Představení se moc líbilo, výkony jsme ocenili bouřlivým potleskem. Uvítali jsme nejen možnost se studenty germanistiky po představení promluvit, ale také návštěvu univerzitní knihovny a katedry germanistiky, která byla součástí celodenního programu.

Za PK cizí jazyky Mgr. Petra Moskva