Jazykově-historicko-poznávací exkurze do Vídně

V pátek 21. dubna 2017 se konala exkurze do Vídně, které se mohli zúčastnit nejen žáci učící se německy, ale každý, kdo byl pohotový a rychle odevzdal přihlášku.

Před pátou hodinou ráno jsme měli sraz před budovou GOA a netrpělivě jsme očekávali na příjezd autobusu. Celí natěšení s řízky v batozích jsme usedli na svá místa a cesta mohla začít! Pan profesor Zágora nám cestou prozradil řadu zajímavých a podstatných informací o Rakousku a hlavně o Vídni, kam jsme se velice těšili. Výklad byl velmi poučný i zábavný. První zastávka, kde jsme se zdrželi, bylo letní sídlo Habsburků – nádherný zámek Schönbrunn. Měli jsme rozchod a prošli jsme si samostatně krásné zahrady, objevili zajímavou fontánu a došli až na kopec s krásným výhledem a stavbou Gloriette. Poté jsme se přesunuli do centra Vídně, které jsme si prošli s výkladem, a následně jsme měli rozchod a čas na individuálnější a podrobnější prohlídku míst, která nás zajímala.

Celá exkurze pak byla zakončena v zábavním park Prater, který byl naprosto největším zážitkem. Utratili jsme tam naše poslední peníze, zážitků jsme byli plní a už se schylovalo na cestu domů. Vídeň byla naprosto úžasná, počasí nám přálo a všichni jsme si to s úsměvem na tváři užili.

Za kolektiv žáků GOA Orlová Kateřina Biernatová, G2.C

Viden4 Viden3

Viden2 Viden1