Krampus, Knecht Ruprecht nebo Mikuláš?

Jako každoročně se i letos naši studenti postarali o dodržení tradice a připravili 5. 12. 2016 svým mladším spolužákům mikulášskou nadílku. Postupně všechny třídy poctil návštěvou svatý Mikuláš se svou andělskou družinou. K nim se připojili také 3 rohatí čerti. Navštívili všechny třídy nižšího gymnázia (G1.A – G4.A), avšak do tříd V1.A, V2.A, G5.A, G2.C, G6.A, G7.A, G3.D (skupiny NJ) dorazil jako doprovod Mikuláše jeho věrný druh Krampus (Knecht Ruprecht).

Krampus je rohatá antropomorfní figura, která v rakouském a jihoněmeckém folklóru odpovídá českému čertovi, průvodci sv. Mikuláše. Mikuláš děti odměňuje dárky, zatímco Krampus má za úkol potrestat zlobivé děti. Krampus zlobivé děti sní a kolem 22. prosince se přemění v normální lidskou bytost a nic si nepamatuje.

Letošní nadělování proběhlo v režii studentů třídy G5.A: Viktorie Doubková, Tereza Hanusková, Markéta Šedová, Anastasie Pseirakis, Michal Valenta, Radim Urban a Vojta Sommer. Tímto jim moc děkujeme a všem přejeme krásný adventní čas!

Mgr. Petra Moskva

Fotogalerie ke zhlédnutí

krampus