Májová Vídeň 2019

Dne 2. května 2019 se 47 žáků naší školy vydalo na jazykově-poznávací exkurzi do májové Vídně. Naše cesta začala v brzkých ranních hodinách, už v 5 hodin jsme vyrazili směr Vídeň.

Naší první zastávkou byla letní rezidence rakouských císařů – zámek Schönbrunn, kde jsme si mohli projít krásné zahrady. Procházka byla příjemná díky krásnému slunečnému počasí, které si pro nás Vídeň připravila. Poté jsme se vydali na prohlídku historického centra města. Navštívili jsme kupříkladu Maria-Theresien Platz, Minoritský kostel, kde jsme mohli obdivovat kopii Poslední večeře Leonarda da Vinciho, Hofburg, katedrálu svatého Štěpána a další zajímavá místa. Poslední zastávkou byl pak zábavní park Prater, kde se některým podařilo utratit poslední peníze a vyčerpat zbytek svých sil.

Exkurze do Vídně byla jako každý rok zajímavá, poučná a opět jsme se utvrdili, že Vídeň je krásná a noblesní. Na závěr bychom chtěli poděkovat panu profesoru Zágorovi a paní profesorce Sekerové za zorganizování exkurze, i jejich zásluhou se jsme si výlet do Vídně užili.

Lucie Pokorná, G2.C

Fotogalerie ke zhlédnutí