Náš Neuron obhájil 2. místo v krajské Soutěži školních časopisů

V úterý 17. 5. 2016 se početná skupinka zástupců redakce našeho školního časopisu Neuron vydala na krajské kolo Soutěže školních časopisů. Diplom NEURON KK Ostrava 2016
Ačkoliv se ho zúčastňujeme již poněkolikáté, byli jsme docela nervózní – jde tu totiž především o postup do kola celostátního.

Po příchodu našeho redaktorského týmu do Střediska volného času Korunka v Ostravě nás čekalo milé uvítání a poté jsme již spěchali užít si připravený program. V rámci úvodního slova nám bylo představeno několik workshopů, které by nám, jako novinářům, měly být přínosné pro práci se školním časopisem. Naše výprava se rozdělila na dvě části a každá si šla poslechnout přednášku s jinou náplní. Já osobně jsem absolvovala rychlokurz tvorby hororu, který se soustředil také na historii tohoto žánru v Česku. Skupina s paní profesorkou Slawinskou se nechala zasvětit do tajů tiskových zpráv. Když jsme se opět všichni sešli v přeplněném sále střediska, nadšeně jsme si sdělovali dojmy z workshopů a v mezičase jsme si prohlédli vystavená díla ostatních škol. Po načerpání inspirace jsme s napětím už očekávali výsledky soutěže.

A Neuron opět zabodoval! Podařilo se nám i v silné konkurenci obhájit loňské 2. místo a zároveň jsme si tak zajistili přímý postup do celostátního kola, které se bude konat v prosinci v Brně. Tak nám držte palce, ať v Brně také zazáříme.

Za redaktorský tým Kateřina Eichlerová, G6.A, šéfredaktorka

NEURON KK Ostrava 2016