Páté místo na krajské Soutěžní přehlídce studentských programů

Ve čtvrtek 21. 4. 2016 se na Gymnáziu Volgogradská v Ostravě-Zábřehu uskutečnil 8. ročník Soutěžní přehlídky studentských programů pro jednotlivce i malé týmy programátorů z gymnázií Moravskoslezského kraje.

Naši školu reprezentoval tým 6 gymnazistů ve složení Adam Ivora, Robin Krempaský, Tereza Miklóšová, Václav Pastušek ze třídy G7.A a Nikolas Trentin a Šimon Janča ze třídy G3.D s matematickým výukovým programem GymEd.

Uvedené krajské přehlídky jsme se zúčastnili poprvé a v náročné konkurenci 17 studentských projektů z prestižních ostravských gymnázií a také gymnázií z Bílovce, Frenštátu či Bruntálu náš tým obsadil krásné 5. místo. Gratulujeme!

Kromě pěkného umístění naši studenti získali také cenné zkušenosti při obhajobě své tříměsíční práce před odbornou porotou, reakci na dotazy a kritické připomínky diváků z publika a měli možnost načerpat inspiraci a zhlédnout prezentace projektů od všech ostatních soutěžících.

Chtěla bych upřímně poděkovat všem žákům našeho týmu za snahu a vytrvalost, dobře odvedenou práci a skvělou reprezentaci naší školy.

Ing. Marta Slawinská

Oficiální zpráva ze soutěžní přehlídky studentských programů

Diplom_GymEd