Jarní Vídeň 2016

V pátek 22. dubna 2016 jsme podnikli jazykově-poznávací exkurzi do hlavního města Rakouska, Vídně.

S prvními paprsky pátečního rána nastoupilo celkem devadesát žáků Gymnázia a Obchodní akademie Orlová do dvou přistavených autobusů a vydali se na dalekou cestu do metropole Rakouska. Cesta ubíhala rychle a po jedné zastávce na tradiční Rohlence, jsme dorazili kolem desáté hodiny dopolední k letnímu sídlu Habsburků, zámku Schönbrunn. Během hodinové pauzy jsme si prohlédli nádherné zámecké zahrady a my zdatnější podnikli i výšlap ke Glorietu. Poté následoval přesun do centra Vídně.

V centru Vídně jsme absolvovali prohlídku nejznámějších památek: Náměstí Marie Terezie, budovu parlamentu, Vídeňskou radnici, místní univerzitu, Votivní kostel, Dvorní divadlo (Burgtheater), Minoritský kostel s kopií obrazu Poslední večeře Leonarda da Vinciho, Hofburg a gotický Dóm sv. Štěpána. Před gotickým symbolem města byl dán rozchod a my se rozprchli po okolí.

Prohlídku Vídně jsme nakonec završili v zábavním parku Prátr, kde někteří z nás vyzkoušeli tamní atrakce. Plni zážitků jsme se pak vydali na cestu domů.

Po celou dobu exkurze nám dělali společnost naši profesoři, jmenovitě Mgr. Jitka Sekerová, Mgr. Marek Zágora, Mgr. Marcela Koutná a Mgr. Blanka Sochová, za což jim velice děkujeme.

Richard Górecki, G1.C

Fotogalerie ke zhlédnutí

Janí Vídeň