Podzimní kultura

Letošní kulturní sezónu zahájili studenti naší školy třemi akcemi.

16. září se rozjeli členové společenskovědního semináře do Divadla loutek Ostrava, aby na zdejší alternativní scéně zhlédli představení Lebensraum, které vzniklo jako „politfantasy“ na téma „Co by se mohlo stát, kdyby německý kancléř nabídl šesti milionům židů z celého světa německé občanství, práci a bydlení v Německu.“ Studenty velmi zaujalo jak téma (dnes svým způsobem znovu velice aktuální), ale i možnost sdílet prostor jeviště spolu s herci a mít tak možnost prožívat vše ještě intenzivněji.

Na 1. říjen se nám sešly hned dvě akce. Studenti čtvrtých ročníků navštívili v Divadle Aréna představení Plešatá zpěvačka. Toto základní dílo světového absurdního dramatu zařazujeme do našeho kulturního plánu každoročně a výkony herců ostravské Arény vyvolávají stále stejné nadšení.

Novinkou pro nás byla událost připravovaná ve spolupráci s Městskou knihovnou Orlová. V tělocvičně školy vystoupil v rámci programu Listování spolu se svou hereckou partnerkou Lukáš Hejlík a provedl studenty dílem Dana Brauna Inferno. Milý přístup a výborné zpracování studenty zaujaly a snad i navnadily ke čtení.

Mgr. Jana Bláhová

Fotogalerie ke zhlédnutí

Divadlo1 Divadlo2