Projekt Edison 2017 – návštěva zahraničních studentů

Již potřetí jsme v září hostili zahraniční studenty v rámci projektu Edison. Opět se k nám sjeli z celého světa. Tentokrát jsme přivítali Annu z Gruzie, Alex z Belgie, Liasitu z Indonésie, Gulsanu z Kyrgyzstánu, Fernandu z Mexika a Leona z Chorvatska.

V hodinách angličtiny, francouzštiny a španělštiny nám představovali své země. Měli jsme možnost dozvědět se mnoho zajímavých informací, procvičit si konverzaci, ale také třeba si zatančit národní tance. S našimi milými hosty jsme se rozloučili při akci „Global Village“, kde jsme měli možnost zhlédnout suvenýry nebo ochutnat speciality z těchto zemí.

Za pomoc při organizaci bych chtěla poděkovat 7 statečným, kteří se nebáli pozvat naše hosty k sobě domů a také těm, kteří se o ně ve škole jednotlivé dny starali.

Mgr. Michaela Golátová

Video z projektu, které vytvořil Filip Raszka ze třídy G5.A https://www.youtube.com/watch?v=MgvRKn0xszE a Fotogalerie z akce.

A jak se akce vydařila? Přinášíme pár ohlasů z řad hostitelů i zahraničních hostů:

Projekt byl úžasný. Dozvěděla jsem se toho spoustu o cizích kulturách a zvycích. Mohla jsem si procvičit angličtinu jako nikdo. Věřím, že díky této zkušenosti se zlepšila nejen moje angličtina, ale i pohled na naší či cizí zem.
Jana Široká, G2.C

Za týden jsme toho se studenty stihli opravdu hodně, od návštěv různých zajímavých míst našeho kraje, přes zhlédnutí hokejového utkání až po lasergame. Užili jsme si to myslím všichni maximálně, i přes občasnou nepřízeň počasí. Jsem rád, že jsem se mohl tohoto projektu zúčastnit, dozvědět se něco o jiné kultuře a procvičit si angličtinu a francouzštinu. Všem bych tuto zkušenost vřele doporučil.
Ondřej Kyjonka, G8.A

Projekt Edison se mi moc líbil. Poznala jsem skvělé lidi a užili jsme si spoustu zábavy. Určitě to stálo za to!
Patricie Pindrochová, G3.C

Projekt se mi velice líbil, obohatil mé znalosti a seznámil mě s novými přáteli. Doufám, že se projekt bude opět pořádat i v dalších letech.
Ludvík Skála T4.C

Tento projekt jsem si velice užila, protože jsem navštívila spoustu zajímavých míst a zažila hodně legrace. Také jsem si zkusila komunikaci nejen anglicky, ale také rusky, protože jsem ubytovala slečnu z Kyrgyzstánu. Byla to pro mě velká zkušenost a ráda bych si to někdy zopakovala.
Nela Vavřičková, G4.D

I had the best experience in Orlova. The students were very nice and most classes understood English very well. My host, Patricie, is very nice and she took me to many places I had never been before, for example: ice hockey match. I really enjoyed my stay in Orlova and I hope to see all of you again in the future.
Liasita from Indonesia

I really liked staying at your school. I felt like the organisation was good and that the students were quite involved in the project. Having a buddy for the day was also something I enjoyed. And the global village at the end of the week was also fine. The visit to the Bolt tower was also amazing. I felt like being on a high school trip again and that was really fun.
Alex from Belgium

 Edison