Sachsenhausen – mezinárodní setkání mládeže

V neděli dne 18. června 2017 jsme vyjeli na mezinárodní setkání studentů do Německa, do malého městečka Oranienburg. Zde jsme se společně se studenty našich partnerských škol z Německa (Siegenu) a Polska (Rydultowy) zabývali historií 2. světové války v rámci projektu „Wege zur Erinnerung“ – Cesty za vzpomínkami.

Po ubytování v mládežnické ubytovně jsme slavnostně zahájili týdenní program se dvěma lektorkami, Irinou a Schahar, které nás doprovázely projektem po celou dobu pobytu a připravovaly pro nás zajímavý program plný poznávání historie koncentračního tábora Sachsenhausen. První večer všichni studenti z Německa, Polska a Česka prezentovali svou zemi a školu. Na programu nechyběly ani seznamovací hry, návštěva historických památek, koncentračního tábora, a dokonce beseda s přeživším koncentračního tábora v Osvětimi a Sachsenhausenu panem Schwarzbaumem, který nás obohatil svým životním příběhem. Program doplňovaly také sportovní aktivity jako jízda na kole a bowling. Předposlední den nás čekala návštěva hlavního města s exkurzí do muzea „Topografie des Terrors“, okružní jízda Berlínem a nesměla chybět ani návštěva oblíbeného obchodního domu Primark.

Setkání se se nám všem líbilo a přineslo nám nové poznatky z historie, zdokonalili jsme se i po jazykové stránce a poznali studenty z jiných zemí.

Za účastníky z O3.A a G6.A Kristýna Turazová

Sachsenhausen_1 Sachsenhausen_2

Sachsenhausen_3 Sachsenhausen_4