Týden španělské kultury a 3. místo ve výtvarné soutěži

¿Entiendes español?  Náš výlet plný španělské kultury začal dne 18. 10. 2016 v ranních hodinách na zastávce v Orlové. První cesta autobusem do Ostravy naznačovala, že v dopravních prostředcích ještě ten den strávíme spoustu času. A vyznat se ve třetím největším městě ČR, to dokáže málokdo. Naštěstí jsme v pořádku a dokonce i včas dorazili na místo určení, před budovu Gymnázia Olgy Havlové.

Program byl zahájen v jedné roztomilé třídě, pravděpodobně malého gymnázia, jelikož někteří z nás měli trochu problém uvelebit se na malých židličkách. Avšak to nebylo nic, co by nám ubralo na zážitku z přednášky, kterou si pro nás i pro studenty jiných škol, již se přišli také podívat, připravila paní profesorka Golátová. Vyslechli jsme si její zážitky a vyprávění z cesty po Peru, jejž doplnila také ukázkovými předměty, které si zakoupila. Získali jsme tedy větší přehled jak o této zemi, tak o různých zajímavých místech, zvycích či tamějších obyvatelích. Na závěr přednášky jsme měli možnost se na cokoliv zeptat, a ačkoliv se ostatní studenti ostýchali, naše skupinka je všelijakými dotazy hravě dohnala.

Po přednášce následoval španělský film, lépe řečeno komedie. Většině z nás se ulevilo, že film byl promítán s anglickými titulky, jinak bychom nejspíš měli problém porozumět, protože už jste někdy slyšeli mluvu rodilých Španělů? Možná ano, jen jste v té rychlosti nepoznali, o jaký jazyk jde. Každopádně díky filmu jsme se mohli více seznámit s rozdílností kultur ve Španělsku a s vtipnými situacemi, které na základě tohoto vznikají.

Na závěr tohoto španělského dne jsme pokračovali do mexické restaurace, kde jsme nejen poznali mexickou kuchyni, ale také jsme ji ochutnali a dovolím si říct, že většina z nás byla s jídlem i s příjemnou obsluhou spokojená. Tímto gurmánským zážitkem jsme tedy zakončili náš výlet a chtěli bychom poděkovat paní profesorce Golátové za to, že pro nás zařídila tento skvělý program a doufáme, že to nebylo naposled.

Propagační plakát Květy Španělska

kvetyspanelska1

Eliška Témová, G3.D

Květy Španělska – výtvarná soutěž

Součástí Týdne španělské kultury byla tento rok poprvé výtvarná soutěž, které se zúčastnili také studenti tercie, kvarty, kvinty a sexty. V hodinách výtvarné výchovy pod vedením Mgr. Hany Steberové vytvořili své práce na téma Květy Španělska.

Dominika Hoťková ze třídy G4.A obsadila krásné 3. místo v kategorii A se svým obrázkem katedrály Sagrada Familia a osobně si převzala cenu na slavnostním vyhlášení na Gymnáziu Olgy Havlové.

Mgr. Michaela Golátová