Úspěchy v literárních soutěžích

Letošní duben byl měsícem dobrých zpráv pro ty z našich studentů, kteří se odhodlali nést kůži na trh, a pustit se do vlastní tvorby, případně hlouběji studovat díla již napsaná.

V soutěži „Evropa ve škole“ se Kateřina Eichlerová z G7.A umístila v krajském kole na 3. místě s prací o svých uměleckých počátcích nazvanou Poprvé – naposled?

Nebojte se Polednice! Takový byl název literární soutěže, kterou vyhlásila Vysoká škola kreativní komunikace pro studenty středních škol. První kolo proběhlo elektronickou cestou, soutěžící museli vypracovat 10 odpovědí na základě svých znalostí o Kytici K. J. Erbena, Spalovači mrtvol L. Fukse a Ostře sledovaných vlacích B. Hrabala. Z postupu se nakonec radovalo trio z G7.A – Eliška Bialoňová, Nikola Slavíková a Brigita Waluszczyková. 27. dubna 2017 vyrazila děvčata do Prahy, aby znovu prokázala své čtenářské dovednosti, teď už ale ze znalosti šesti knih, k předchozím přibyl Svatý Xaverius, Labutí písně I. M. Jirouse a Krysař V. Dyka. V prvním kole se děvčatům dařilo, bohužel postoupit mohl jen jeden tým a v rozstřelu (který musel rozhodnout mezi dvěma týmy se stejným počtem bodů) měly naše soutěžící pomalejší „klikací“ ruku. Tu trochu smůly si pak vykompenzovaly v dílně tvůrčího psaní, ze které si za své přesvědčivé ztvárnění pocitů vězně na samotce odnesly knižní odměny. Program byl pak doplněn besedou s herečkou a spisovatelkou Marií Doležalovou a hercem, režisérem a spisovatelem Arnoštem Goldflamem.

Dubnová radost byla dovršena informací o úspěchu primy, které se podařilo postoupit do celostátního kola Souboje čtenářů. Budeme netrpělivě čekat, zda pro ně bude květen v celostátním kole měsícem úspěšným!

Děkujeme všem soutěžícím, gratulujeme a primě držíme palce!

Za PK ČJL Mgr. Jana Bláhová

Fotogalerie ke zhlédnutí

K.Eichlerová NebojteSePolednice