Vítězové školního kola Olympiády z českého jazyka

V prosinci 2020 proběhlo na naší škole školní kolo Olympiády z českého jazyka, vzhledem k situaci on-line formou. Přihlášení žáci a studenti museli zvládnout test znalostí mluvnice a vytvořit slohovou práci na zadané téma.

V první kategorii (tercie, kvarta) si nejlépe vedli Adam Prošek, Hana Tešnarová, Adéla Chlopčíková a Eliška Isaiášová z kvarty, do okresního kola postupují se shodným ziskem 34 bodů Adam Prošek a Hana Tešnarová.

V druhé kategorii (střední škola) získala nejvíce, 41 bodů, Jana Menšíková ze sexty a 39 bodů Thi Vy Duong z G1.C. Obě postupují do okresního kola.

Úspěšnými řešiteli byli také: Tereza Galuszková (G1.C), Michaela Kolková (G3.C), Tadeáš Bednarz (G7.A), Karin Dugasová (G6.A), Tereza Podzemná (G6.A) a Martin Brožek (V1.A) se ziskem 38 bodů, Hana Škerková (G6.A) 37 bodů, Amálie Figurová (G2.C), Kateřina Loučková (G3.C) a Roman Pistovčák (G6.A) 35 bodů, Aleš Gottwald (G6.A) 34 bodů, Nela Kopáčková (G1.C) 28 bodů, Martin Ligus (O1.A) 26 bodů a Lukáš Wrubel (T2.C) 20 bodů.

Děkuji všem soutěžícím a postupujícím přeji hodně úspěchů!

Za PK ČJL Mgr. Jana Bláhová