Youthpassy v rámci projektu Erasmus+ předány studentům

Ve dnech 21.8.-1.9.2018 se vybraní studenti z naší školy – David Červeňák (V4.A), Michal Valenta, Radim Urban a Kateřina Urbanová (G7.A) a Kateřina Biernatová (G4.C) – účastnili již podruhé mezinárodního projektu Jugendbegegnung Collegium Grafenbach 2018, který probíhal pod záštitou programu Erasmus+ v rakouské horské vesnici Grafenbach, poblíž hlavního města Korutanska Klagenfurtu.

Po absolvování pobytu studenti v pátek 19. 10. 2018 obdrželi slavnostně z rukou pana ředitele ještě tzv. Youthpass Evropské unie. Youthpassem, tzv. pasem mladých, zajišťuje Evropská komise uznání doby strávené v zahraničí jako období neformálního vzdělávání a informálního učení. Tento certifikát se skládá ze tří částí – potvrzení o pobytu a absolvování, hodnocení vedoucího projektu a poslední část zahrnuje veškeré kompetence, které studenti během pobytu získali (sociální, občanské, jazykové, digitální atd.). Studenti si po dobu pobytu vedli tzv. deník v německém jazyce, který jim sloužil k vyplnění jejich vlastního Youthpassu. Každý Youthpass je tak díky třetí části samostatnou prací každého studenta.

Tento týden také studenti informovali v hodinách NJ o svém pobytu v Grafenbachu. Součástí prezentací byly také fotografie, videa z pobytu a prezentace vytvořena v online nástroji Padlet.

Ráda bych všem studentům poděkovala za šíření výsledků projektu Erasmus+.
Za PK NJ Mgr. Petra Moskva

Fotogalerie ke zhlédnutí