Zářijová Provence

Začátek školního roku neznamená vždy návrat do lavic, o tom jsme se letos přesvědčili i my, studenti francouzštiny, ze tříd G8.A, G6.A, G2.C a V3.A.

Poslední prázdninový den jsme plni očekávání nasedli do autobusu a vydali se na dalekou cestu až do Monaca, kde jsme navštívili Oceánografické muzeum a prošli se ke knížecímu paláci. Poté jsme se přesunuli místní dopravou do Nice, letoviska s krásnou Anglickou promenádou a plážemi.

Další den nás čekala prohlídka parfumérie Fragonard v Grasse společně s největším evropským kaňonem – Canyon du Verdon – a průzračným jezerem St. Croix. Dočkali jsme se také návštěvy přístavního městečka Saint-Tropèz, které je proslavené známou četnickou stanicí.

Koupání v Sainte-Maxime vystřídaly římské vykopávky v Nîmes, Arles a Avignonu. Nevynechali jsme ani akvadukt Pont du Gard, vodovod z doby Římanů v nádherné krajině. Poslední den patřil projížďce na lodi po jezeře v Annecy, malebném městečku v Savojských Alpách. A ačkoliv jsme se měli krásně, pak už nám nezbývalo nic jiného, než se vydat na zpáteční cestu domů.

Na závěr bychom chtěli poděkovat paní profesorce Blechové a Zegzulkové za nejlepší možné zahájení školního roku.

Alžběta Witová, Linda Bartoncová, G8.A

Fotogalerie ke zhlédnutí