Celostátní finále soutěže Eurorebus v Praze

V letošním finále naši školu reprezentoval tým primy v kategorii Z1 (6. a 7. ročníky ZŠ + primy a sekundy víceletých gymnázií) ve složení Klára Marcalíková, Markéta Müllerová, Aleš Gottwald a v kategorii jednotlivců Eliška Bialońová ze sexty.

V neděli ráno jsme s naší zeměpisářkou Mgr. Lenkou Chlopčíkovou nasedli do vlaku a netušili, co nás čeká. Poté, co jsme dorazili do Prahy, jsme navštívili ZOO. Bylo to příjemně strávené odpoledne v jedné z nejpěknějších zahrad v Česku. Večer jsme vyrazili metrem na Chodov a ubytovali se na koleji Volha.

Další den nám v 8:30 hodin odjížděl autobus pro soutěžící do “Top hotelu Praha“, kde se soutěž konala. Dorazili jsme mezi prvními, a tak jsme si mohli vyzkoušet doprovodné aktivity (interaktivní hry s mapami, pohybové hry, řešení kvízů…). Před soutěží jsme byli nervózní a netušili jsme, jaké to bude. Když pak vypukla a my jsme se pustili do řešení testu, vyplnili jsme, co se dalo. Nebylo to snadné. Kromě otázek ze zeměpisu nás čekaly i záludnosti z biologie, dějepisu a občanské výchovy. Doufali jsme, že se umístíme v první desítce. Nakonec jsme skončili 24. z 60 družstev.

Přesto jsme šťastní, že jsme se dostali do celostátního kola a navštívili Prahu a příště se snad dostaneme na stupně vítězů. Protože kdyby mezi sebou soutěžily jen primy, byli jsme teď čtvrtou nejlepší v republice.

Klára Marcalíková, prima A

Fotogalerie ke zhlédnutí