Obchodování fiktivní firmy Frutta, s. r. o. na Mezinárodním veletrhu fiktivních firem ve Vídni

Už je to více než měsíc, kdy jste si na stránkách naší školy mohli přečíst článek o účasti naší firmy na Mezinárodním veletrhu fiktivních firem ve Vídni.

Zatímco čas běžel, my jsme v hodinách fiktivní firmy zpracovávali faktury z veletrhu. Práce je hotová a my se můžeme ohlédnout zpět a zhodnotit, jak byla naše firma Frutta, s. r. o. v obchodování úspěšná.

Celkově jsme vystavili 90 faktur v elektronické i tištěné podobě. Našimi zákazníky nebyly jen vystavující fiktivní firmy z Rakouska, Holandska, Turecka, Itálie, Německa, Polska a Slovenska, ale také lidé z Vídně, kteří přišli fiktivně nakupovat. Celkový obrat z uskutečněných obchodů činil 256 513,95 Kč. Z nabídky lákavých cukrovinek jsme nejvíce prodávali ovocné smoothie, kterých se prodalo 336 ks, velký zájem byl také o ovocné překvapení a čokoládovo-jahodové a banánové dorty. V rámci fiktivních obchodů jsme také nakupovali. Celkové nákupy byly uskutečněny v částce 217 639,48 Kč.

Přes všechna čísla byl pro nás veletrh velmi úspěšný. Odvezli jsme si spoustu zkušeností a zážitků, procvičili jsme si angličtinu, němčinu, polštinu i ruštinu. I přes to, že jsme na konci dne byli velmi unaveni, byla to zábava. Náš stánek měl velký úspěch také díky výbornému jídlu v podobě ovoce, muffin, dortů i minipalačinek. Tato zkušenost byla pro nás velmi cenná a já osobně doufám, že příležitost zúčastnit se mezinárodního veletrhu dostanou i studenti mladších ročníků, protože s obchodováním na veletrhu souvisí spousta odpovědnosti a zkušeností, což je pro skutečný život vždy dobré. Proto děkujeme škole za tuto příležitost.

Za společníky fiktivní firmy Frutta, s. r. o., Karolína Hamplová O3.A