Perem studenta

Od února tohoto roku se studenti sexty a septimy (všichni) a někteří odvážní jedinci z jiných tříd zapojili do literární soutěže vyhlášené regionálním Deníkem pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka.

Soutěž probíhala ve třech kolech, studenti postupně zpracovávali témata: Moravskoslezský kraj jako místo pro život – v čem je nej a co mu chybí?, 700 let od narození Karla IV. – jak by vládl v dnešní době? Já a můj vzor. V čem mě inspiruje a co bych chtěl(a) jednou dokázat? Vznikaly skutečně zajímavé práce, většina příspěvků byla otištěna v jednotlivých číslech Deníku.

Největšího úspěchu jsme dosáhli ve třetím kole – Eva Zvárová ze sexty se stala jednou ze čtyř vítězek a 7. června 2016 převzala z rukou šéfredaktora Deníku Martina Plevy ocenění.

Soutěž ale ještě nekončí – nyní je v rukou čtenářů hlasování o celkového vítěze. Pokud chcete poslat Evě hlas, zakupte si Deník, vyhledejte v něm kupón, napište číslo 11 a zašlete na danou adresu. Hlasovat můžete do 15. 6. 2016 i elektronicky na http://moravskoslezsky.denik.cz/z-regionu/perem-studenta-je-tady-finale-20160602.html?_fid=awpd#anketa

Za PK ČJL Mgr. Jana Bláhová

Text soutěžního příspěvku

Eva Zvárová 01 Eva Zvárová 02