Fórum francouzského jazyka v Ostravě

Ve středu 17. 10. 2018 se skupina franštinářů ze septimy a kvinty vydala na KÚ v Ostravě, kde se letos poprvé konalo Fórum francouzského jazyka: Rendez – vous à la française. A o co šlo?

Představily se tu vysoké školy a firmy s nabídkou frankofonního vzdělávání (u nás i ve Francii) a zaměstnání formou kulatého stolu s přednáškami a prezentacemi. Fórum uvedl p. Lenčo, který se stará o školství, bonmotem: „Ať je teplo nebo zima, s francouzštinou je vždy prima.“ Akcí provázela p. Buisson, atašé pro fr. jazyk z velvyslanectví v Praze. Během přestávky mohli přítomní ochutnat speciality fr. kuchyně včetně sýrů a paštiky z kachních jater, což mělo velký úspěch.

A následovaly interaktivní workshopy, největší skupina studentů soutěžila ve znalostech o Francii, ve dvou menších si studenti zkusili pohovor nebo životopis pro francouzskou firmu.

A nakonec se ve foyeru prezentovali zástupci VŠ (OSU, MUNI, ČVUT), Alliance francaise, firem (OKIN, IBM) a odpovídali na dotazy hostů. Akce byla rozhodně zajímavá a naši studenti se vrátili domů spokojeni, najezeni a s novým zápalem.

Mgr. Jana Blechová, Mgr. Klára Zegzulková