Lyžařský výcvik tříd O1.A, T1.C a V1.A pod Kralickým Sněžníkem

Po pololetních prázdninách vyrazili studenti tří tříd na týdenní společný lyžařský výcvik do Kunčic pod Kralickým Sněžníkem na Chatu U profesora. V posledních letech si již zvykáme na lyžování na technickém sněhu. Zimy jsou opravdu nevyzpytatelné. Jinak tomu nebylo ani letos a počasí bylo velmi rozmanité, až aprílové.

První den jsme se probudili do krásně zasněžené krajiny a pak to začalo. Oteplení, déšť, noční vichřice s následným výpadkem proudu, pak sluníčko a +12 stupňů, ale lyžovalo se denně, byť sníh mizel před očima. Ten technický se držel přímo na zelené louce. Poslední noc nasněžilo 15 cm sněhu a v pátek byla nejlepší lyžovačka.

Důležité ale bylo, že se lyžovalo každý den, začátečníci se naučili lyžovat a pokročilí se zdokonalili. Na chatě probíhaly večerní zábavné programy, přednáška člena Horské služby Jeseníky a navázala se nová kamarádství. Uskutečnil se také závod ve slalomu a karneval v maskách. Přes proměnlivé počasí se lyžařský kurz vydařil a přijeli jsme spokojeni domů obohaceni o spoustu zážitků.

Mgr. Roman Funk, vedoucí LV

Fotogalerie ke zhlédnutí