Projekt Donau@online jde do finále

Studenti třídy G6.A se aktivně zapojili do natáčení závěrečného videa k projektu Don@u-online, které bude součástí setkání mladých lidí v Ulmu Donaujugendcamp 2018 konajícího se v období 5. – 11. 6. 2018.

Naši školu budou letos v Ulmu reprezentovat Vojtěch Sommer a Filip Vattes z G6.A. Zde v Ulmu, opět ve smíšené šestičlenné skupince, budou naši studenti výsledky projektu prezentovat v německém jazyce spolu s dalšími zapojenými 27 školami z celé Evropy, a to před veřejností v rámci plánovaných akcí Donau-Ulm festivalu 2018.

Video, které vzniklo ve spolupráci s německou školou v Karlsruhe a ukrajinským gymnáziem v Mikolayevu, se zamýšlí nad tím, jaký bude náš svět za 100 let. Studenti všech tří škol natáčeli svůj příspěvek pro Studio Eurovision, tj. televizní pořad budoucnosti. Studio Eurovision nabízí přehled toho nejaktuálnějšího a hlavně vybrané příspěvky ze zemí Evropské Unie. Příspěvek naší školy vznikl ve spolupráci celé skupiny NJ a pojednává o běžném dni studenta a jeho klonu dnes a za 100 let (Vojta Sommer a Filip Vattes). Celým pořadem diváky provází Michal Valenta a Anny Pseirakis, kameramanem a režisérem společného příspěvku jsou autoři scénáře Pavel Norek a Radim Urban. Video vzniklo v delší podobě, muselo být však zkráceno z důvodu dodržení zadání (max. 5-7 min).

Všechny náklady spojené s účastí na mládežnickém kempu jsou plně hrazeny z prostředků EU, včetně dopravy, ubytování i stravování. Studentům přejeme krásný pobyt v Ulmu a držíme palce při prezentaci společného videa!

Za PK NJ Petra Moskva