Skvělé úspěchy dívek v krajském kole přespolního běhu

Po havířovském vítězství z minulého týdne se tentokrát běžecká parta vydala do Jeseníků, kde reprezentovala naši školu v krajském kole přespolního běhu. A byl to závod opravdu velmi náročný. V chladném deštivém počasí se na větrem bičovanou trať vydala nejprve mladší děvčata, na která čekalo 1500 m běhu kluzkým terénem. Dívky se ale tratě nezalekly a po vynikajícím výkonu vybojovaly Kiki Šotková, Anička Machačová, Bára Rulíšková a Hanka Gabzdylová z kvarty, společně s Ady Grycmonovou a Anitou Danělišynovou z tercie vynikající druhé místo.

O něco později vyrazily bojovat s nepřízní počasí také starší dívky, které se musely vypořádat s 3000 m již značně podmáčené tratě. Ale i toto družstvo běželo skvěle a ve složení Magda Gencová ze septimy, Kiki Nowaková a Nela Majkútová z G1.C, Bety Witová z kvinty a Anička Wanieczková z T4.C vybojovalo rovněž druhé místo.

Na závěr dne se na trať dlouhou 5000 m vydali nejstarší hoši. Tým ve složení Ondra Kyjonka ze septimy, Dominik Šeruda z G2.C, Kuba Opatřil z V4.A, Dominik Ciasnocha ze sexty, Jan Kapitan z T3.C a Radek Zajonc z T4.C sice na medailovou pozici nedosáhl, ale i tak si tato „gympláckosoškařskoajťácká“ parta za svůj výkon rozhodně pochvalu zaslouží.

Všem běžcům ještě jednou blahopřeji a děkuji za velmi úspěšnou reprezentaci školy.