Studentská konference Erasmus+

Poznatky o zahraniční praxi v Irsku a Německu prezentovalo 17 studentů čtvrtého a třetího ročníku všech odborných zaměření v aule školy dne 27. 3. 2018. Na konferenci se podělili o své zkušenosti s žáky třetího a druhého ročníku obchodní akademie, informačních technologií a veřejné správy, kteří se vydají na stáže v příštím školním roce.

Během praxe v zahraničí si má student zlepšit jazykovou úroveň a vytvořit schopnost pohybovat se v jiném kulturním, pracovním a sociálním prostředí. I třítýdenní pobyt a práce v cizojazyčném prostředí zvyšuje schopnost žáků mluvit, porozumět a jednat v těchto podmínkách a následně může rozhodujícím způsobem ovlivnit úspěšnost budoucích absolventů v praxi.

Studenti představili firmy, ve kterých pracovali, vylíčili své pozitivní i negativní zážitky, referovali o místech pobytu (o Dublinu a Northeimu), ubytování v rodinách a v mládežnické ubytovně, o cestě do zahraničí a zpět, a v neposlední řadě také o využití volného času při poznávání reálií a kultury těchto zemí. Zmínili mimo jiné, jak se ucházet o místo na praxi a jak probíhá příprava na stáž v jazykových kurzech. Všichni do jednoho ocenili přínos praxíí pro jejich další orientaci – ať už budou po maturitě studovat, či pracovat. Jako doklad obdrží mezinárodní certifikát Europass, uznatelný ve státech Evropské unie.

Důležité informace pro zájemce o stáže na příští školní rok:

Termín zaslání motivačních dopisů na adresu: milan.klepac@goa-orlova.cz do 27. 4. 2018

Pokyny a podmínky výběrového řízení najdete v informačním systému Výuka (V) – Erasmus – Prezentace Erasmus

Mgr. Svatava Rumpelová

Fotogalerie ke zhlédnutí

 StudentskáKonference