Žáci G4.A zavítali do Olomouce

V pondělí 19. 10. 2015 jsme s německou skupinou G4.A vyrazili do Olomouce na Den s němčinou, pořádaný Goethe Institutem v Praze. Cílem naší cesty bylo setkání s osobou, která napsala spoustu námi oblíbených německých písní. Celá akce začala v Havířově na vlakovém nádraží, kde jsme společně nasedli na vlak, a odtud pokračovali do Olomouce.

Po krátké cestě tramvají jsme se ocitli před velkou budovou olomouckého muzea – Pevností poznání, cílem naší cesty. V šatně jsme si odložili věci a nacpali jsme se do už tak přeplněné místnosti. Zájem vidět Uwe Kinda byl zkrátka velký. Po uvítací písničce to začalo. Uwe nás naučil plno nových písní v německém jazyce s originálními pohyby. O to jednodušší bylo si vše zapamatovat. Po nabitém programu jsme si ještě prošli tamější muzeum se zajímavými interaktivními exponáty. Seznámili jsme se s historií Olomouce, dokonce jsme si zastříleli na místní hradby nebo vyzkoušeli dobové kostýmy. Prošli jsme také interaktivní expozice týkající se přírody a vědy. Měli jsme možnost podívat se i do miniplanetária. Na sedacích vacích jsme ve tmě poslouchali a sledovali úžasnou projekci o vzniku planet a galaxií. Zpátky do Havířova jsme dorazili až v podvečer.

Akce se nám velmi líbila a skvěle jsme si ji užili. Už se moc těšíme, až si nové písničky v hodinách němčiny společně zazpíváme. Děkujeme Goethe Institutu za finanční podporu (cestovné) a naší paní učitelce Mgr. Petře Moskvě za skvěle zorganizovaný výlet. Doufáme, že nebyl poslední!

Za G4.A Radim Urban

?????????????