Veletrh fiktivních firem ve Vídni

Dne 6. dubna 2016 se ve Vídni konal mezinárodní veletrh fiktivních firem a v rámci předmětu fiktivní firma jsme dostali možnost účastnit se tohoto veletrhu. Šest vybraných studentů ze třídy O3.A reprezentovalo naši školu s firmou Frutta, s. r. o. Tato firma se zaměřuje na výrobu produktů z ovoce. Ve stánku jsme vystavovali produkty z ovoce, džusy a čerstvé ovoce. Myslím si, že budu mluvit za nás všechny, když řeknu, že se nám to povedlo: krásná výzdoba, výborné ochutnávky, které lákaly hodně lidí a jako jedni z mála jsme měli projektor, na kterém běžela celý den prezentace naší firmy. A vůbec jediní jsme měli také živého maskota. Na veletrhu vystavovalo přes 90 firem, nezastavili jsme se ani na chvíli. Obchodovali jsme s jinými fiktivními firmami – prodávali i nakupovali a přitom komunikovali v němčině nebo angličtině. Byla to pro nás dobrá zkušenost. Doufám, že studenti z naší školy budou mít šanci zúčastnit se i v dalších letech, protože v praxi se toho naučíme více než jen v lavici.

Do Vídně jsme přijeli už o den dříve, 5. dubna, abychom mohli s předstihem připravit náš stánek v nádherných prostorách vídeňské radnice. Volný čas jsme využili k procházce jarní Vídní, seznámení se s jejími památkami a k exkurzi do muzea čokolády. Nakonec chci jen říct, že se nám v rakouské metropoli moc líbilo, je to krásné město.

Schimková Gabriela, O3.A

Mezinárodní veletrh fiktivních firem je významnou událostí v rámci svého oboru. Koná se v prostorách vídeňské radnice, krásné neogotické budově, a to každý druhý rok. Vystavují zde především firmy rakouské, ale také z dalších zemí Evropy – firmy z Německa, Slovenska, Maďarska, Itálie, České republiky, Nizozemí atd. Vybraní studenti třídy O3.A proto velmi oceňují příležitost zúčastnit se této odborné akce a získat tak cenné zkušenosti pro další studium a pro život. Účast na veletrhu byla možná především díky sponzorskému daru naší partnerské firmy LKW Walter ve Vídni a díky finančnímu příspěvku NF při GOA Orlová. Děkujeme.

Mgr. Svatava Rumpelová

Vídeň_1 Vídeň_2

Vídeň_3 Vídeň_4